Koronawirus, a życie codzienne. Jak sobie radzić? – wstęp

W dobie pandemii koronowirusa stajemy przed nowymi, wcześniej nieznanymi wyzwaniami. Cały świat mierzy się ze skutkami, jaka ta pandemia przyniesie i już przynosi. Jest to kryzys ekonomiczny, konieczność izolacji, zamknięcie granic, ograniczenia w poruszaniu się, problemy służby zdrowia, prace nad lekarstwem i szczepionką i wiele innych.

To wszystko musi być rozwiązywane w skali globalnej (cały świat), w skali każdego państwa, województwa, gminy i miasta, ale także w wymiarze pojedynczej rodziny, która tak naprawdę w dużej części zdana jest tylko na siebie.

Rozwiązania „globalne” często nie dotyczą nas bezpośrednio, a przynajmniej nie w tej chwili np. prace nad szczepionką, chociaż bardzo potrzebne, przez ponad rok nie będą miały wpływu na nasze życie rodzinne. Z tym musimy sobie radzić sami.

O tym jest ten poradnik, który będziemy w częściach publikować na naszym blogu – jak sobie radzić „domowymi sposobami” z kryzysem. Przede wszystkim, że obecna sytuacja to nie tylko problemy, ale szansa po prostu na inne, lepsze życie. Jak zorganizować sobie mieszkanie, aby było w nim miejsce na pracę, naukę, odpoczynek i żeby nadal to było nasze miejsce do życia. Książka przedstawia także jak zorganizować sobie i naszym bliskim czas z podziałem na dzieci do lat 7, od 7 do 15 lat, a także dorastającą młodzież. Poradnik zawiera także metody radzenia sobie ze stresem, sposoby dobrego odżywiania i spędzania wolnego czasu.

Poradnik jest napisany przez naszych ekspertów z różnych dziedzin.

Zapraszamy do lektury.